Bilim ve Sağlık Kurulu 2018-07-23T19:01:24+00:00

EFODER Bilim ve Sağlık Kurulu aşağıdaki faaliyetlerde bulunmaktadır:

  1. Bilim, sağlık ve teknoloji alanında, ülkemizde ve dünyada gözlenen baş döndürücü gelişmeleri yakından izleyerek, önemliler hakkında derlenecek özet bilgileri, Dernek üyeleri başta olmak üzere, halkımıza ulaşmasını sağlama.
  2. Bu alanlarda etkin kişi ve kurumlarla işbirliği yaparak, bilgi derleme ve paylaşmada yardımlaşma.
  3. 2013 yılından beri Urla Kent Konseyi, Özdeşifa Bireysel Gelişim işbirliğiyle yapılan “Aytuğ İzat ile Özdeşifa Söyleşileri” etkinlikleri EFODER ortak etkinliği haline getirilmiş olup, yıl içerisinde kapsamı genişleterek, kamu ve özel kurumların da desteğiyle, diğer ilçelere yaygınlaştırılacaktır.
  4. Kurul üyemiz Elmas Kılıç Taranlar’ın başlattığı okul etkinlikleri, önümüzdeki sezondan itibaren kapsam ve etkinlik alanı bakımından zenginleştirilerek devam edecektir.
  5. Kurul Üyemiz ve nano-teknoloji alanında akademik çalışmaları hızlanmış olan Şölen Akdemir’in önderliğinde, özellikle kamu ve özel üniversiteler ile lise ve orta dereceli okullarda etkinlikler düzenleyerek, bilimsel merakın desteklenmesine çalışılacaktır.
  6. Alanlarında yenilikçi ve paylaşımcı olan bilim ve sağlık gönüllüleri ile işbirliği halinde yeni etkinlikler geliştirilecektir.
  7. Kurulumuz, ulusal ve uluslararası ilgili projelere katılmak ve destek sağlamak için girişimlerde bulunacaktır.
  8. Bilim, sağlık ve teknoloji alanında, insanlığa yararlı, aydınlatıcı, düşündürücü ve ilham verici paylaşımlar WEB sayfamızda yer alacaktır.